Liczba wyników dla zapytania „klasa 4 czytanie ze zrozumieniem 6”: 10000+. Poszukaj odpowiedzi na pytanie (klasa 1) Test. autor: Paniolusiaklikankowo. Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem. czytamy zdania z dwuznakami Uporządkuj. autor: Paniolusiaklikankowo. Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem dwuznaki.Katalog Joanna Bucka, 2016-05-31Busko-ZdrójJęzyk angielski, KonspektyKONSPEKT LEKCJI: : Czytanie ze zrozumieniem. Pierwszy tryb warunkowy. SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: VI c Nauczyciel: Joanna Bucka Temat lekcji : Czytanie ze zrozumieniem. Pierwszy tryb warunkowy. Cele lekcji: Po zakończeniu lekcji uczeń : • posiada następujące umiejętności i wiadomości( określone w nowej podstawie programowej): - znajomość środków językowych ( kategoria tematyczna: życie rodzinne i towarzyskie- czasowniki związane z gotowaniem, zakupy i usługi- towary spożywcze) -rozumienie wypowiedzi (uczeń rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia, rozumie krótkie, proste polecenia w języku angielskim- reaguje na nie werbalnie i niewerbalnie, uczeń rozumie krótkie wypowiedzi pisemne- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu) - przetwarzanie wypowiedzi ( uczeń przekazuje ustnie ogólny sens tekstu czytanego, uczeń przetwarza informacje uzyskane z tekstu czytanego- układa w kolejności wydarzenia, poprawia błędy w zdaniach) - tworzenie wypowiedzi ( uczeń tworzy poprawne zdania z użyciem pierwszego trybu warunkowego) - współdziałanie w parach - stosowanie strategii komunikacyjnych ( uczeń domyśla się znaczeń nieznanych słów i zwrotów z kontekstu) • zna: -czasowniki związane z gotowaniem, słownictwo z zakresu produktów spożywczych, zastosowanie pierwszego trybu warunkowego Pomoce: - prezentacja multimedialna, kartki dla uczniów, podręcznik Metody: -pogadanka -praca z tekstem -pokaz - uczenie się przez odkrywanie (domyślanie się znaczenia nieznanych słów i zwrotów) - gry dydaktyczne- układanie elementów przepisu na pizzę we właściwej kolejności, poprawianie błędów Formy pracy: - praca z całością klasy, praca indywidualna, praca w parach Przebieg lekcji: organizacyjno-porządkowy: - sprawdzenie obecności - zapisanie tematu lekcji - cele lekcji, podanie kryteriów lekcji, krótkie omówienie przebiegu lekcji (3min) językowa : powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji : - uczniowie podają znaczenie angielskiego słownictwa pojawiającego się na prezentacji multimedialnej -uczniowie dopasowują dwie części zdania w pierwszym trybie warunkowym - uczniowie poprawiają błędy w zdaniach (pierwszy tryb warunkowy) (6min) Cele: powtórzenie i utrwalenie słownictwa, powtórzenie i utrwalenie pierwszego trybu warunkowego, uzyskanie uwagi uczniów - krótka pogadanka na temat zdrowego odżywiania Cele: zaciekawienie uczniów tematyką zajęć, umożliwienie uczniom wyrażenie opinii, zadawanie pytań, skupienie ich uwagi, wykorzystanie korelacji międzyprzedmiotowej do wprowadzenia uczniów w tematykę zajęć (2min) 3. Czytanie ze zrozumieniem: - uczniowie zostają dobrani w pary; otrzymują pocięty na fragmenty przepis na pizzę, wykorzystując dotychczasową wiedzę i współpracując z innymi mają za zadanie ułożyć fragmenty w odpowiedniej kolejności (6min) - uczniowie sprawdzają wraz z nauczycielem poprawność wykonanego zadania; tłumaczą tekst na j. polski (7min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na poprawianiu błędnych zdań (3min) - uczniowie czytają dialog z podziałem na role (2min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na ułożeniu wydarzeń w odpowiedniej kolejności (2min) Cele: rozumienie krótkich wypowiedzi pisemnych- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu; zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy przez uczniów- kształcenie umiejętności stosowania strategii komunikacyjnych, przekazywanie ustnie ogólnego sensu tekstu czytanego, przetwarzanie informacji uzyskanych z tekstu czytanego- układanie w kolejności wydarzeń, poprawianie błędów w zdaniach, kształtowanie umiejętności współpracy i komunikacji, angażowanie uczniów do pomocy innym uczniom. 4. Tworzenie wypowiedzi - uczniowie wykonują zadanie polegające na utworzeniu poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego (7min) Cele : utrwalenie wiadomości, tworzenie poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego 5 Podsumowanie - na prezentacji multimedialnej pojawiają się pytania podsumowujące lekcje, uczniowie odpowiadają na pytania (4min) Cele: sprawdzenie stopnia zrozumienia treści 6. Zadania dodatkowe - jeśli czas na lekcji nie został do końca wykorzystany - uczniowie wykonują ćwiczenia na otrzymanych kartkach Cele : utrwalenie wiadomości (6min) 7. Praca domowa - uczniowie mają za zadanie wypisać składniki swojej ulubionej pizzy, natomiast chętni uczniowie mogą napisać przepis na ulubioną pizzę. (3min) Cele: utrwalenie wiedzy i umiejętności z dzisiejszych zajęć, dostosowanie poziomu trudności pracy domowej do możliwości uczniów ( łatwe zadanie dla wszystkich uczniów, trudniejsze zadanie dla uczniów zdolnych) Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.
Czytanie w języku polskim przyspiesza jego naukę, szczególnie na etapie początkującym. Poniżej znajdują się pliki tekstowe o różnym poziomie trudności oraz ciekawej tematyce, które pozwalają na skuteczne opanowanie często wykorzystywanych i łatwych zwrotów, gramatyki i słownictwa. 21 darmowych tekstów Premium: 70 tekstów.
Liczba wyników dla zapytania 'angielski czytanie ze zrozumieniem kl 4': 10000+ Poszukaj odpowiedzi na pytanie (klasa 1) Testwg Paniolusiaklikankowo Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem czytamy zdania z dwuznakami Porządkowaniewg Paniolusiaklikankowo Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem dwuznaki Pytania do tekstu Testwg Autyzmsorw Czytanie ze zrozumieniem czytanie ze zrozumieniem kl 1 Testwg Lamiareno777 Klasa 1 Terapia czytamy zdania z h i ch (klasa1) Porządkowaniewg Paniolusiaklikankowo Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem dwuznaki Przygody Tymona Samolotwg Magdalena1goryl Klasa 4 Czytanie ze zrozumieniem Rewalidacja Zimowy spacer (klasa1) czytanie ze zrozumieniem Ustawianie w kolejnościwg Paniolusiaklikankowo Klasa 1 Polski czytanie ze zrozumieniem kolejność wydarzeń Zdania pojedyncze i złożone - rozsypanka wyrazowa Porządkowaniewg Thepestka Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski czytanie ze zrozumieniem Czytanie ze zrozumieniem - wiosna Testwg Kutmonika1 Pytania do tekstu 2 Testwg Autyzmsorw Czytanie ze zrozumieniem Prawda/ fałsz/brak informacji - do tekstu Sortowanie według grupwg Thepestka czytanie ze zrozumieniem Gdzie? O rety! Krety!wg Autyzmsorw Rozwijanie komunikacji Czytanie ze zrozumieniem Czytanie ze zrozumieniem ;-) Testwg Magdaskrycka Czytanie ze zrozumieniem Testwg Kamilakwapisz Klasa 2 Czytanie ze zrozumieniem- ó Brakujące słowowg Specsp375 Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Czytanie ze zrozumieniem kl 1 Testwg Adamska9220 Czytanie ze zrozumieniem Testwg Ankonieczna Klasa 1 CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Prawda czy fałszwg Annastaniszewsk1 Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Przygotowywanie herbaty Brakujące słowowg Autyzmsorw Rozwijanie komunikacji Czytanie ze zrozumieniem Jedzenie czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Malgorzata277 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 logopedia Czytanie ze zrozumieniem obiad Testwg Kutmonika1 logopedia Prawda czy fałsz - święta Prawda czy fałszwg Autyzmsorw Rozwijanie komunikacji Czytanie ze zrozumieniem Uzupełnij zdania - biologia kl. 5 (dział: Wirusy, bakterie, protisty i grzyby) Brakujące słowowg Thepestka Klasa 5 Biologia czytanie ze zrozumieniem Pytania do tekstu 3 Testwg Autyzmsorw Czytanie ze zrozumieniem CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Prawda czy fałszwg Aleksakrupa Klasa 1 Polski Czytanie ze zrozumieniem Czytanie ze zrozumieniem KOLEGA JAGUSI Testwg Kondziormarta Klasa 4 Polski terapia pedagogiczna Czytanie ze zrozumieniem - wiosna Testwg Betinka1975 Czytanie ze zrozumieniem - wiosna Testwg Monadomanska Obiad - czytanie ze zrozumieniem Testwg Beaszy Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Polski Terapia pedagogiczna Czytanie ze zrozumieniem. Testwg Katarzyna735 Klasa 1 Polski TEKST - Czytanie ze zrozumieniem Testwg Rabman Czytanie ze zrozumieniem Testwg Akruczynska Klasa 1 Polski Czytanie ze zrozumieniem- GAZETA Teleturniejwg Annapikos Klasa 6 Polski Czytanie ze zrozumieniem - głoska r. Brakujące słowowg Kucalak88 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Logopedia Polski Pytania do fragmentu tekstu M. Musierowicz "Małomówny i rodzina" klasa 5 Testwg Thepestka Klasa 5 Klasa 6 Polski czytanie ze zrozumieniem Zajęcia Korekcyjno-kompensacyjne Czytanie ze zrozumieniem "Obiad" Testwg Izasuszek78 Klasa 1 Klasa 2 Polski Czytanie ze zrozumieniem rz-ż Testwg Kondziormarta Klasa 5 terapia pedagogiczna Czytanie ze zrozumieniem Rysunek z opisamiwg Monikarychert Klasa 1 Czytanie ze zrozumieniem Odkryj kartywg Stowarzyszeniem Klasa 3 Klasa 4 Polski Krynica - czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Thepestka Klasa 4 Klasa 5 Polski czytanie ze zrozumieniem Zajęcia Korekcyjno-kompensacyjne Wielkanoc - czytanie ze zrozumieniem Testwg Askon Czytanie ze zrozumieniem-wtorek Testwg Sekretariat4 Klasa 2 Czytanie ze zrozumieniem Testwg Wiolka36 Klasa 2 Polski Brakujące wyrazy z "ó" niewymiennym Brakujące słowowg Thepestka Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski czytanie ze zrozumieniem Zajęcia Korekcyjno-kompensacyjne Czytanie ze zrozumieniem KOLEGA JAGUSI Teleturniejwg Kazajana77 Klasa 4 Klasa 5 Polski zajęcia korekcyjno - kompensacyjne Ułóż logiczne zdania z rozsypanki Podziel na kategoriewg Autyzmsorw edukacja specjalna Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Logopedia Polski Rozwijanie komunikacji czasowniki Czytanie Czytanie ze zrozumieniem Czytanie ze zrozumieniem - Wiosna Testwg Marikamakowska7 Klasa 4 Dom - czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Aniaterapeuta logopedia Czytanie ze zrozumieniem Testwg Klaudia10 Klasa 6 Polski CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Teleturniejwg Szkoladavinci Czytanie ze zrozumieniem - GAZETA (analiza) Teleturniejwg Wojenkaag Klasa 6 Klasa 7 Rewalidacja przeczytaj zdanie i odpowiedz na pytanie Testwg Autyzmsorw edukacja specjalna Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Logopedia Polski Rozwijanie komunikacji czasowniki Czytanie Czytanie ze zrozumieniem Jedzenie Czytanie ze zrozumieniem Testwg Agus702 Czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Natalialu Czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Kasiaw74 Klasa 1 Polski Czytanie ze zrozumieniem Testwg Zyche Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski Czytanie ze zrozumieniem Brakujące słowowg Wojenkaag Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Rewalidacja Czytanie ze zrozumieniem. Testwg Judytabaer Biblia - czytanie ze zrozumieniem Testwg Panizpolaka Klasa 6 Polski Czytanie ze zrozumieniem Testwg Toczynska Klasa 1 Polski
Kochani, przed Wami czytanie ze zrozumieniem i kilka pytań związanych z tekstem. Zwróćcie uwagę, że klasa IV ma inny fragment, V inny. Po rozwiązaniu proszę prace odesłać : bernadetastaniszewska@psp7bochnia.edu.pl Czytanie ze zrozumieniem – kl. IV „Chatka Puchatka” Zeszyt Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 6 to publikacja wspomagająca naukę i przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz stanowiąca niezbędną pomoc w trenowaniu umiejętności rozumienia różnego rodzaju tekstów. Publikacja zawiera 12 tekstów do czytania dostosowanych do wiedzy i umiejętności uczniów klasy 6. Są to fragmenty lektur z nowej podstawy programowej (np. fragment utworu Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza) oraz inne utwory literackie (prozatorskie i poetyckie), teksty popularnonaukowe i użytkowe (np. fragment tekstu Ustawa o języku polskim). Do każdego z tekstów zostało przygotowanych około 20 ciekawych, różnorodnych i dostosowanych do możliwości ucznia ćwiczeń sprawdzających rozumienie przeczytanego fragmentu utworu. Polecenia są spójne z typami zadań na egzaminie ósmoklasisty takimi jak: pytania typu prawda / fałsz, pytania otwarte, pytania o dokończenie twierdzenia, zadania z luką. Na końcu zeszytu znajduje się klucz odpowiedzi. Opracowania mogą być wykorzystywane do samodzielnej pracy uczniów w domu albo na lekcji pod kierunkiem nauczyciela. Publikacja zawiera fragmenty następujących utworów: W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz, Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery, Szatan z siódmej klasy Kornel Makuszyński, Hobbit, czyli tam i z powrotem John Ronald Reuel Tolkien, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafał Kosik, Książka nad książkami Anna Kamieńska, Trąbki świątecznej poczty Konstanty Ildefons Gałczyński, Świteź Adam Mickiewicz, Co to jest Pismo Święte Waldemar Chrostowski, Opowieści o rzeczach powszednich Władysław Kopaliński, Sekrety wielkich mistrzów sztuki Aleksandra informacji EAN9788302182402 AutorBeata Surdej, Andrzej Surdej Data Wydania2019 PrzedmiotNauczaniaJęzyk polski Ilość stron104 WydawnictwoWydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne OQOu4. 493 391 230 206 299 205 104 150 378